Вс, 20.09.2020, 07:12
Главная » Статьи » Материалы международной юридической компании Oleg gajduchok and Company LLC

Установлены общие принципы и основные задания сети испытательных лабораторий по определению содержания ГМО в продукции
КМ України 
Постанова КМ 
"Про затвердження Положення про мережу випробувальних лабораторій з визначення вмісту генетично модифікованих організмів у продукції" 
від 11.07.2013 N 700 

Кабмін постановою від 11.07.2013 N 700 затвердив Положення про мережу випробувальних лабораторій з визначення вмісту генетично модифікованих організмів у продукції, яким встановлюються загальні засади та основні завдання мережі випробувальних лабораторій з визначення вмісту ГМО у продукції.  

Так, мережею випробувальних лабораторій є система установ, яка створена центральними органами виконавчої влади, відповідальними за виконання Закону "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів". 

Основним завданням випробувальних лабораторій, які входять до мережі випробувальних лабораторій, є визначення шляхом проведення необхідних випробувань та досліджень вмісту ГМО та/або продуктів їх переробки у продукції, зокрема зерні, насінні сільськогосподарських культур, плодоовочевій продукції, виноматеріалах, тютюні, садивному матеріалі, харчових продуктах, кормах, кормових добавках, косметичних засобах, лікарських засобах та ветеринарних препаратах, а також інших видах продукції, які містять ГМО та/або отримані з їх використанням. 

Зокрема, передбачено, що випробувальні лабораторії мають право надавати протоколи випробувань суб'єктам господарювання за результатами визначення вмісту ГМО у зразках продукції. 

Випробувальні лабораторії повинні бути акредитовані національним органом України з акредитації, а у разі, коли національний орган України з акредитації не здійснює акредитацію стосовно відповідних видів діяльності з оцінки відповідності, - національним органом з акредитації іншої держави. 
Категория: Материалы международной юридической компании Oleg gajduchok and Company LLC | Добавил: Bryancev (01.10.2013) | Автор: Олег Гайдучок
Просмотров: 343