Вт, 29.09.2020, 14:58
Главная » Статьи » Материалы международной юридической компании Oleg gajduchok and Company LLC

Определен порядок контроля качества медицинской помощи
Міністерство охорони здоров'я
Наказ
"Про порядок контролю якості медичної допомоги"
від 28.09.2012 N 752

МОЗ наказом від 28.09.2012 N 752 затвердило Порядок контролю якості медичної допомоги, який спрямований на забезпечення одержання пацієнтами медичної допомоги належної якості.

Дія Порядку поширюється на МОЗ АРК, управління (головні управління) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, заклади охорони здоров'я незалежно від форми власності та підпорядкування, ФОП, які провадять господарську діяльність з медичної практики.

Так, внутрішній контроль якості надання медичної допомоги здійснюється керівництвом закладів охорони здоров'я та/або медичними радами закладів охорони здоров'я в межах повноважень, визначених законодавством, зокрема шляхом контролю за кваліфікацією лікарів, молодших спеціалістів з медичною освітою та професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють у закладі охорони здоров'я; самооцінки медичних працівників; організації надання медичної допомоги у закладі охорони здоров'я; моніторингу реалізації управлінських рішень; моніторингу дотримання структурними підрозділами закладу охорони здоров'я стандартів у сфері охорони здоров'я, клінічних протоколів; моніторингу системи індикаторів якості медичної допомоги; вивчення думки пацієнтів щодо наданої медичної допомоги.
 
Зовнішній контроль якості надання медичної допомоги здійснюється органами державної виконавчої влади в межах повноважень, визначених законодавством, зокрема шляхом контролю за дотриманням ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, проведення акредитації закладів охорони здоров'я, атестації лікарів, молодших спеціалістів з медичною освітою, професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють у системі охорони здоров'я, проведення клініко-експертної оцінки якості та обсягів медичної допомоги.

Контроль якості наданої медичної допомоги проводиться у випадках, визначених п. 8 Порядку, шляхом клініко-експертної оцінки якості та обсягів медичної допомоги.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 листопада 2012 р. за N 1996/22308 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Категория: Материалы международной юридической компании Oleg gajduchok and Company LLC | Добавил: Bryancev (11.12.2012) | Автор: Олег Гайдучок
Просмотров: 390