Пн, 21.09.2020, 00:49
Главная » Статьи » Материалы международной юридической компании Oleg gajduchok and Company LLC

Обновлены правила охраны жизни людей на водных объектах
Міністерство надзвичайних ситуацій України
Наказ
"Про внесення змін до Правил охорони життя людей на водних об'єктах України"
від 24.09.2012 N 1214

З метою вдосконалення порядку запобігання нещасним випадкам з людьми на водних об'єктах України та приведення власних нормативно-правових актів у відповідність з чинним законодавством МНС наказом від 24.09.2012 N 1214 виклало у новій редакції Правила охорони життя людей на водних об'єктах України, які є обов'язковими для підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також для громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Так, керівники підприємств, установ та організацій, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які використовують водні об'єкти з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою або для відпочинку людей, та організатори масових заходів відповідають за охорону життя людей у межах закріпленої ділянки водної поверхні чи прибережної частини моря, обладнують і утримують рятувальні пости, забезпечують їх приміщеннями та рятувальними засобами.

Умови використання водних об'єктів погоджуються відповідно до законодавства України з відповідними місцевими органами влади, територіальними органами МНС, Держтехногенбезпеки, Держсанепідслужби, в контрольованих прикордонних районах - регіональними управліннями Держприкордонслужби.

Проведення на водних об'єктах спортивних змагань, свят, регат маломірних суден дозволяється в місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах, у контрольованих прикордонних районах на внутрішніх водних об'єктах і в прибережних морських районах - з урахуванням вимог Положення про прикордонний режим та Переліку міст і районів, на території яких установлюються контрольовані прикордонні райони.

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування з метою забезпечення охорони життя людей на водних об'єктах України щороку перед початком літнього купального сезону подають затверджені копії карт-схем земельних ділянок та водного простору, придатних для організації пляжів, пунктів прокату плаваючих засобів, водних атракціонів, місць для занять водними видами спорту, любительського і спортивного рибальства, територіальним органам МНС та аварійно-рятувальним службам, які обслуговують водні об'єкти у своїй зоні відповідальності.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 16 жовтня 2012 р. за N 1739/22051 та набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Категория: Материалы международной юридической компании Oleg gajduchok and Company LLC | Добавил: Bryancev (08.11.2012) | Автор: Олег Гайдучок
Просмотров: 473