Пн, 21.09.2020, 00:43
Главная » Статьи » Материалы международной юридической компании Oleg gajduchok and Company LLC

Нацбанк урегулировал вопросы приема наличных средств для дальнейшего их перевода

Національний банк

Постанова

"Про врегулювання питань щодо приймання готівки для подальшого її переказу"

від 12.02.2013 N 42

 

З метою впорядкування діяльності, пов'язаної з прийманням готівки для подальшого її переказу, Нацбанк постановою від 12.02.2013 N 42 визначив, що операції з приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу за допомогою платіжних пристроїв та через пункти приймання готівки (робоче місце працівника, облаштоване платіжним пристроєм, який дає змогу ініціювати переказ) здійснюють виключно:

 

банки;

 

комерційні агенти банків - юрособи, які уклали агентські договори з банками;

 

небанківські фінансові установи, які відповідно до законодавства України отримали ліцензію відповідного органу на переказ коштів і є платіжними організаціями та/або учасниками платіжної системи та здійснюють свою діяльність відповідно до узгоджених Нацбанком правил платіжної системи.

 

Комерційні агенти банків та небанківські фінансові установи, що зазначені вище, не мають права передавати іншим особам свої повноваження щодо здійснення операцій із приймання готівки.

 

Крім цього, установлено, що банки, які уклали агентські договори з юридичними особами, та небанківські фінансові установи, що зазначені вище, зобов'язані до 01 червня 2013 року привести свою діяльність у відповідність до законодавства України та вимог цієї постанови.

 

Постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції 06 березня 2013 р. за N 372/22904 та набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Категория: Материалы международной юридической компании Oleg gajduchok and Company LLC | Добавил: Bryancev (15.03.2013) | Автор: Олег Гайдучок
Просмотров: 319